Kraków: Kazimierz – Wawel -Podziemna Trasa – Kopalnia Soli w Wieliczce

1 dzień:

Kazimierz –  był niegdyś osobnym miastem założonym w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Historia związała miasto, a obecnie dzielnicę Krakowa z obecnością ludności żydowskiej, która aż do II wojny światowej żyła tu, pielęgnując swoją barwną kulturę i religię. Zwiedzając Kazimierz przyjrzymy się bliżej kulturze i zwyczajom krakowskich Żydów.

Szlak Turystyczny po podziemiach Rynku Głównego. W wyniku badań archeologicznych pod płytą Rynku powstał  unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni blisko 4000 m2, który daje możliwość podziwiania odnalezionych skarbów i poznania burzliwych dziejów średniowiecznego Krakowa.Podziemna ekspozycja prezentuje nie tylko bogatą historię Krakowa, ale też związki, jakie łączyły to miasto z najważniejszymi w średniowiecznej Europie ośrodkami handlu i kultury.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

Śniadanie.
Drugi dzień odkrywania Krakowa zaczniemy od Wzgórza Wawelskiego – katedra wawelska, groby królewskie, Dzwon Zygmunta (wstęp).Groby Królewskie. Rząd krypt w Katedrze Królewskiej na Wawelu to jedyna w swoim rodzaju narodowa nekropolia. Aż do roku 1533 ciała władców składane były w tumbie sarkofagowej, bądź pod posadzką kościoła. Dzwon Zygmuntowski. Najsłynniejszy – choć nie najstarszy – polski dzwon został zawieszony na najwyższym piętrze wieży Zygmuntowskiej 12 lipca 1521 roku. Nazwano go na cześć fundatora – króla Zygmunta I Starego

Muzeum na Wawelu: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie

Zwiedzanie Krakowa c.d.: Droga Królewska „Via Regia” – przy tej trasie usytuowane są najwspanialsze zabytki  Krakowa : Brama Floriańska, Krakowski Rynek z szachownicowym układem ulic, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza (wstęp), Kościół św. Wojciecha, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół  św. Andrzeja, Kościół  św. Piotra i Pawła.
Powrót do hotelu, obiadokolacja,  nocleg.

3 dzień:

Śniadanie.

Wieliczka – Zwiedzanie trasy turystycznej, czyli ponad 20 zabytkowych komór połączonych 2 km chodników oraz podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich usytuowanej na III poziomie kopalni.

Wyjazd z Wieliczki.Powrót do Warszawy ok. 20.00

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.725

Cennik dla wyjazdów do końca 2024. Oferty na 2025 r- zapraszamy do kontaktu z biurem. Cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.

Cena zawiera

  • 2 noclegi w hotelu 3*, pokoje 2-osobowe
  • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
  • opiekę pilota i miejscowych przewodników:
  • ubezpieczenie NNW
  • transport autokarem
  • Składka TFU+TFG

Wyślij zapytanie: