Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki – noclegi w hotelu 3*!

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

W drodze do Krakowa zwiedzimy Ojcowski Park Narodowy i wyruszymy w stronę najdłuższej jaskini – Jaskini Łokietka, po drodze oglądając malownicze skały i wąwozy. Wędrując malowniczymi szlakami zobaczymy bardzo ciekawe formy skalne: Bramę Krakowską, Skałę Rękawicę, Igłę Deotymy czy Skały Panieńskie.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

Śniadanie.

Drugi dzień wycieczki rozpoczniemy od zwiedzania Krakowa z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie: dziedzińce, Katedra, Plac Matejki: Pomnik Grunwaldzki, Akademia Sztuk Pięknych. Następnie przejdziemy wzdłuż Barbakanu, Bramy Floriańskej  oraz ulicą Floriańską (dom Jana Matejki). Na Rynku Głównym obejrzymy Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki.  W dalszej kolejności Dzielnica Uniwersytecka, Ul. Franciszkańska (okno papieskie), ul. Kanonicza (dom Jana Długosza).
Wizyta w krakowskich podziemiach  i lekcja muzealna na terenie Podziemnej Trasy Turystycznej będzie doskonałym uzupełnieniem każdej wycieczki szkolnej.

Powrót do hotelu, obiadokolacja

3 dzień:

Śniadanie.

Trzeciego dnia wycieczki będziemy zwiedzać najstarszy na świecie, istniejący do dziś średniowieczny kompleks Kopalni w Wieliczce. Zachowane rzeźby, szyby górnicze, solne płaskorzeźby, podziemne jeziora i ślady dawnych robót dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołami, ich pracy, pasjach, wierzeniach.
Dla klas szkoły podstawowej proponujemy  Wieliczka inaczej” – program edukacyjny „Śladami legend

Kim jest św. Kinga? I jaki związek miał jej pierścień z odkryciem soli kamiennej w Polsce? Wyprawa w głąb ziemi z pewnością będzie ekscytującym spotkaniem z legendą. W trakcie wyprawy dzieci rywalizują w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górniczymi oraz szukają śladów Skarbnika.

Powrót do Warszawy. Zakończenie wycieczki.

Inne propozycje  i Warianty wycieczki szkolnej do Krakowa:
 1. Legendy krakowskie – zwiedzanie traktu królewskiego łączące poznawanie historii Krakowa z prezentacją najciekawszych legend o Krakowie. Dla najmłodszych program „Detektywi w Krakowie”
 2. Barok, gotyk? Co to znaczy?  Spacer ukierunkowany na poznanie i porównanie różnych styli architektonicznych. Poznamy styl romański, gotycki, renesansowy i barokowy na przykładzie wybranych budowli.
 3. Kraków – miasto dwóch kultur. Wycieczka ma celu pokazanie uczniom jak Kraków funkcjonował na styku dwóch kultur – żydowskiej i chrześcijańskiej.  Przybliżymy ważne miejsca, tradycje i obyczaje.
 4. Wisłą po Krakowie i zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego.
  Godzinny rejs po Wiśle. Wawel – zwiedzanie wybranych wnętrz muzealnych.
 5. Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie – pokazy połączone z warsztatami wypieku obwarzanka – jednego z symboli Krakowa
Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.599650755
Cena zawiera

 • 2 x nocleg
 • 2 x śniadanie,
 • 2 x obiadokolacja,
 • transport autokarem
 • opieka pilota, przewodnicy,
 • składki TFG+TFP
 • podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Wyślij zapytanie: