Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki – noclegi w hotelu 3*!

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

W drodze do Krakowa zwiedzimy Ojcowski Park Narodowy i wyruszymy w stronę najdłuższej jaskini – Jaskini Łokietka, po drodze oglądając malownicze skały i wąwozy. Wędrując malowniczymi szlakami zobaczymy bardzo ciekawe formy skalne: Bramę Krakowską, Skałę Rękawicę, Igłę Deotymy czy Skały Panieńskie. Przejdziemy przez wąwóz Ciasne Skałki do Kaplicy na Wodzie.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

Śniadanie.

Drugi dzień wycieczki rozpoczniemy od zwiedzania Krakowa z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie: dziedzińce, Katedra, Plac Matejki: Pomnik Grunwaldzki, Akademia Sztuk Pięknych. Następnie przejdziemy wzdłuż Barbakanu, Bramy Floriańskej  oraz ulicą Floriańską (dom Jana Matejki). Na Rynku Głównym obejrzymy Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki.  W dalszej kolejności Dzielnica Uniwersytecka, Ul. Franciszkańska (okno papieskie), ul. Kanonicza (dom Jana Długosza).
Wizyta w krakowskich podziemiach  i lekcja muzealna na terenie Podziemnej Trasy Turystycznej będzie doskonałym uzupełnieniem każdej wycieczki szkolnej.

Powrót do hotelu, obiadokolacja

3 dzień:

Śniadanie.

Trzeciego dnia wycieczki będziemy zwiedzać najstarszy na świecie, istniejący do dziś średniowieczny kompleks Kopalni w Wieliczce. Zachowane rzeźby, szyby górnicze, solne płaskorzeźby, podziemne jeziora i ślady dawnych robót dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołami, ich pracy, pasjach, wierzeniach.
lub „Wieliczka inaczej” – program edukacyjny Młody Górnik w kopalni soli Wieliczka.
Co to jest niwelator? Jak obliczyć objętość podziemnej komory? W jaki sposób porozumiewać się pod ziemią? Czy wykuwanie soli jest trudne? Ile soli jest w solance? Odpowiedzi na te i wiele, wiele innych pytań poznają wszyscy Młodzi górnicy. Na sam koniec przejdą test, który zweryfikuje ich przygotowanie do pracy w tym wymagającym zawodzie, jego pozytywny wynik potwierdzi stosowny dyplom.

Powrót do Warszawy. Zakończenie wycieczki.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.385435495
Cena zawiera

  • 2 x nocleg w hotelu, pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami
  • 2 x śniadanie,
  • 2 x obiadokolacja,
  • transport autokarem z Warszawy
  • opieka pilota, przewodnicy,
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Wyślij zapytanie: