Śnieżka – Wodospad Kamieńczyk – Praga – Wrocław – Zamek Książ / Czocha

Wycieczka szkolna. Karkonosze czy Praga? Trudno się zdecydować? Nie musisz z niczego rezygnować! Na tej wycieczce będziesz mieć możliwość nie tylko delektować się karkonoskimi pejzażami ale także będzie okazja by odwiedzić naszych czeskich sąsiadów i przy okazji zwiedzić uroczą Pragę.  Zatem wyruszamy w drogę!

 

1 dzień: 

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem. Pójdziemy na  Ostrów Tumski, obejrzymy gotycką katedrę  św. Jana Chrzciciela.   Następnie pójdziemy na  Plac Solny z działającym od wielu lat rynkiem kwiatowym. Obejrzymy także więzienie miejskie z XV wieku, w którym karę odsiadywał sam Wit Stwosz oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich – najstarszy ośrodek kultury polskiej. Zbiory biblioteki to ponad milion osiemset tysięcy książek, rękopisów, starodruków, rysunków. W dalszej kolejności Stare Jatki, gdzie znajdowały się rzędy sklepów rzeźniczych, obecnie azyl dla artystów.

Finałem spaceru będzie Rynek, drugi co do wielkości rynek w Polsce, o rozmiarach 213 na 178 metrów, otoczony przepięknymi kamienicami pochodzącymi z różnych epok. Na Rynku gotycko – renesansowy Ratusz, jeden z najlepiej zachowanych w Polsce.

Krasnale?  – spotkacie ich mnóstwo na swej drodze 🙂

Lub

Zwiedzanie ZOO + Afrykarium – liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny zaprezentują m.in. rafę koralową Morza Czerwonego. Hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.  Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny oraz kotiki afrykańskie. W dżungli otaczającej rzekę Kongo zamieszkają krokodyle i manat. (bilet 25 zł )

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

2 dzień:  

Śniadanie + suchy prowiant.

Tego dnia wyruszamy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem na Śnieżkę. Doliną Pląsawy do Polany, stamtąd przechodzimy do Samotni, najpiękniejszego schroniska w Karkonoszach, położonego nad Małym Stawem. Odwiedzamy schronisko Strzecha Akademicka i niebieskim szlakiem idziemy na Równię pod Śnieżką. Chwila oddechu w Domu Śląskim i ostro w górę na szczyt Śnieżki. Czas wolny. Zejście piesze do Karpacza.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja

Dyskoteka 

 

3 dzień:

07.00 śniadanie + suchy prowiant.

Przejazd do Pragi. Zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków miasta: Plac Wacława, Stare Miasto, Most Karola, Mała Strana, Hradczany (z zewnątrz).

Ok.20.00 powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

4 dzień:

Śniadanie.

Spacer z przewodnikiem malowniczym szlakiem  Kotliny  Jeleniogórskiej do Wodospadu Kamieńczyka. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka.

Powrót do hotelu, obiad

Gra terenowa „Zdobywcy karkonoskich tajemnic”

 Kolacja w formie ogniska z kiełbaskami

 

5 dzień:

Śniadanie+ suchy prowiant.

Zwiedzanie Zamku Czocha wzniesionego w XIII wieku jako twierdzę obronną. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową.

Lub

Zwiedzanie największego zamku na Dolnym Śląsku Zamku Książ.

Powrót do Warszawy ok. 20.00

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.100511151240
Cena zawiera

  • 4 noclegi, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • 4 x śniadanie, 4 x obiad / obiadokolacja. 4 x kolacja / suchy prowiant
  • transport  autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnik sudecki
  • ubezpieczenie KL/ NNW
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat,

Dodatkowo płatne

bilety wstępu i przewodnik w Pradze

Wyślij zapytanie: