Kultura kurpiowska – Biebrzański PN – Flisak Park

Zapraszamy na wycieczkę szkolną do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Będzie także okazja poznać bogatą kulturę kurpiowską, dowiedzieć się jakie dawniej były zawody, jakie były rzeczy codziennego użytku, jak bawiły się dzieci.

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Lekcje muzealne w zakresie poznania kultury kurpiowskiej: 
Wycinanka kurpiowska – przeznaczenie wycinanki, jej początki na Kurpiach, kolejne etapy jej tworzenia. Każda z osób biorących udział w warsztatach własnoręcznie wytnie wybrany wzór wycinanki.
Rzemieślnicy dawniej – kim był rzemieślnik i czym się zajmował?  Dzieci poznają zawody, które niegdyś były zajęciami niezwykle dochodowymi  a przede wszystkim prestiżowymi. Uczniowie dowiedzą się także, jak mieszkańcy radzili sobie w życiu codziennym, skąd brali ubrania, torby, buty – czyli rzeczy codziennego użytku. Nastepnie uczestnicy własnoręcznie wykonają gliniane naczynia.

ok. 13.00 obiad, zakwaterowanie w hotelu.

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie – jest tu najstarsze i największe muzeum na wolnym powietrzu w Polsce. Obecnie zajmuje teren ponad 4 ha ziemi, na których piętrzą się wspaniałe budowle kurpiowskie: dwór, chałupy, spichlerze, stodoły, obory, kuźnie, młyn, barcie, ule oraz liczne kapliczki, rzeźby i przedmioty dawniej wykorzystywane w gospodarstwach domowych.

Kolacja
Dyskoteka

2 dzień:

Śniadanie.

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Odwiedzicie kładkę w terenowym ośrodku edukacyjnym,  zobaczycie gdzie ptaki wiją gniazda, poznacie zioła na każdą okazję, zajrzycie do fosy by zobaczyć jakie stwory w wodzie żyją i co nam daje woda, odwiedzicie “antygrawitacyjny” schron i miejsce gdzie króluje owadożerna rosiczka, halucynogenne bagno, i zrozumiecie co to znaczy nie mieć gruntu pod nogami, poznacie rośliny, którymi leczyli się carscy żołnierze.

Obiad

Zajęcia w Muzeum Kurpiowskim   – zwiedzanie  oraz gry i zabawy wiejskie – poprzez zabawę uczestnicy będą poznawać w jaki sposób Kurpie pokonywali bagna, strugi, chodzili po dachach, a także w jaki sposób bawiły się dzieci i młodzież.

Ognisko z kiełbaskami w ramach kolacji.

3 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Przejazd do Tykocina.

Odwiedzimy FlisakPark – rodzinny ogród edukacji i rozrywki. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem, Muzeum Narwi, multimedialna lekcja historyczna, dotycząca wojskowości i kultury staropolskiej, prezentacje multimedialne, zajęcia ilustrowane dużą ilością artefaktów z epoki i ich replik, dzieci i młodzież mają okazję do zmierzenia staropolskich strojów, na własnej skórze poznają życie codzienne i wojenne oraz obyczaje siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej.

Obiad
Powrót do Warszawy.

Proponujemy także spektakl w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży + Edukacja teatralna „Poznajemy teatr”.  – koszt 20 zł
Po spektaklach odbywają się lekcje teatralne, dyskusje i spotkania z twórcami. Nasi widzowie mają okazję zobaczyć scenę od strony kulis, dowiedzieć się jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy, zaznajomić się z magicznym językiem teatru. Poznają rodzaje lalek od pacynki do marionetki, odwiedzają też pracownię plastyczną, w której powstają dekoracje, lalki i rekwizyty do wszystkich spektakli.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.350390450
Cena zawiera

  • 2 x nocleg,
  • wyżywienie: 2 x śniadanie, 3 x obiad, 2 x kolacja,
  • ubezpieczenie NNW,
  • opieka  pilota i przewodników,
  • transport autokarem,
  • zdjęcie pamiątkowe (klasowe) dla każdego uczestnika wyjazdu,
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 

Wyślij zapytanie: