Berlin – Tropical Island – Śnieżka –  Chojnik / Wrocław

Wyspa Tropikalna i Karkonosze…Brzmi egzotycznie? Na naszej wycieczce zwiedzisz stolicę Niemiec, odpoczniesz pod palmami i wejdziesz na szczyt Śnieżki!

 

1 dzień:  

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Zwiedzanie Berlina z  przewodnikiem (krótki objazd + spacer 3 h)

Checkpoint Charlie – w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Do tej pory przy symbolicznej budce kontrolnej można zobaczyć strażników. Potsdamer Platz –  plac, gdzie ścierały się granice stref okupantów: amerykańska, brytyjska i radziecka.

Następnie spacer słynną Aleją Unter den Linden, Katedra (z zewnątrz), Uniwersytet Humboldta – najstarszy uniwersytet w Berlinie, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Brama Brandenburska – symbol zjednoczenia państwa niemieckiego, symbol Pokoju i Wolności.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

katedra w Berlinie

2 dzień:  

Śniadanie.

Przyjazd do Krausnick do kompleksu „Tropikalna Wyspa” – największy na świecie kryty las tropikalny, morze i piaszczysta plaża o długości 200 metrów. Cały dzień zabawy, radości i relaksu.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

BUXIDA, Wycieczki szkolne i firmowe,Wycieczka Wyspa Tropikalna, Niemcy, Tropical island

3 dzień: 

Śniadanie. Przejazd  w Karkonosze. Spacer najbardziej malowniczym szlakiem  Kotliny  Jeleniogórskiej z przewodnikiem: Wodospad Kamieńczyk, Wodospad Szklarka, Krucze Skały, spacer po Szklarskiej Porębie.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

BUXIDA, Wycieczki szkolne i firmowe, Wodospad Szklarka

4 dzień: 

08.00 śniadanie. Tego dnia wyruszamy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem na Śnieżkę. Doliną Pląsawy do Polany, stamtąd przechodzimy do Samotni, najpiękniejszego schroniska w Karkonoszach, położonego nad Małym Stawem. Odwiedzamy schronisko Strzecha Akademicka i niebieskim szlakiem idziemy na Równię pod Śnieżką. Chwila oddechu w Domu Śląskim i ostro w górę na szczyt Śnieżki. Czas wolny. Zejście piesze do Karpacza lub dla chętnych zjazd wyciągiem krzesełkowym z Małej Kopy.

Powrót do hotelu ok. 18.00 obiadokolacja

BUXIDA, Wycieczki dla szkół i firm,sniezka-karkonosze

5 dzień: 

Śniadanie.

Wejście na Chojnik – wyprawa podczas której zdobędziemy malowniczo położony, zamek. Jest to wspaniały punkt widokowy na całe Karkonosze a jednocześnie arcyciekawy zabytek. Chojnik widnieje na emblemacie Karkonoskiego Parku Narodowego co już samo w sobie jest dowodem jego znaczenia w tym regionie

Śniadanie. Spacer z przewodnikiem po Wrocławiu:  Ostrów Tumski z wejściem do gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela * Przejście przez barokowe ogrody Ossolineum *  Gotyckie więzienie miejskie * Plac solny * Zwiedzanie rynku z gotycko-renesansowym ratuszem.

Lub

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki. Szkolne wyjazdy z klasą – czekamy na Was.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.117012901399
Cena zawiera

  • 4 x  nocleg
  • 4 x śniadanie , 4 x obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota i miejscowych przewodników
  • ubezpieczenie
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu i przewodnik w Berlinie

Wyślij zapytanie: