Spotkanie z góralem – park linowy  – gra terenowa – Dolina Kościeliska – Gubałówka – park wodny

Zielona szkoła w Tatrach  – zero nudy, zwiedzanie połączymy z atrakcjami i przygodami. Piękne górskie widoki przeplatać się będą z integracją i zabawą. Zapraszamy na zbójecką przygodę u podnóża Polskich Tatr! Nie ma na co czekać!  Czas ruszać w trasę!

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd spod szkoły.

Hej górole, górole – wycieczkę rozpoczniemy od prelekcji w Izbie Regionalnej. Spotkanie z góralem, opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane są prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Nikt nie będzie się nudzić! Uśmiech na twarzy pojawi się i u młodszych i u starszych.

Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie, obiadokolacja. (ten dzień możemy rozpocząć obiadem, do uzgodnienia)

 

2 dzień:

Śniadanie

Wycieczka do Zakopanego. Centrum Edukacji Przyrodniczej – to najnowocześniejszy tego typu obiekt na Podhalu. Atrakcji jest mnóstwo. Można tu zobaczyć największą makietę Tatr oraz wysłuchać wyświetlanej na niej prezentacji łączącej obraz i dźwięk. Do dyspozycji zwiedzających przeznaczona jest sala kinowa, gdzie pokazywane są filmy przyrodnicze o Tatrach, także interaktywne i w technice 4D. Spacer po Krupówkach.

Wejście na Gubałówkę. Jeszcze wyżej, jeszcze wyżej – zajęcia w parku linowym: zapoznanie się ze sprzętem wspinaczkowym oraz nauka jego użytkowania. Nauka wspinaczki po wiszących drabinkach linowych. Pokonywanie przepraw linowych. Zjazd na najwyżej położonej w Polsce tyrolce.

Obiadokolacja

Wieczorny wyjazd na baseny termalne.

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Szczawnica Gra terenowa – INO mi się nie zgub! Podzieleni na grupy będziecie przemierzać tereny Pienin w poszukiwaniu skarbu. Skarbu nie byle jakiego bo skarbu Janosika!  Jedyną wskazówkę jaką otrzymacie to  mapa. Dla bystrego oka może okazać się interesująca, gdyż nie zawsze to co oczywiste,  musi doprowadzić was do celu. Podczas wędrówki napotkacie  wiele zadań, wskazówek, zabytków i atrakcji przyrodniczych które umożliwią wam dalszą podróż.  Szukajcie punktów kontrolnych, na których każdy z Was znajdzie zadanie specjalnie dla siebie – ten dzień zapadnie Wam w pamięci na długo 😉

Obiadokolacja

Dyskoteka

 

4 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Całodzienna wycieczka z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej . Przez wielu uważana za najpiękniejszą, druga co do wielkości dolina w polskiej części Tatr. Podczas wycieczki dnem doliny obserwujemy bogactwo form skalnych ukształtowanych przez płynącą wodę Potoku Kościeliskiego: polany, bramy, turnie, jaskinie. Wejście do Jaskini Mroźnej – dobre buty to podstawa 🙂

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Sprawdzimy teraz kto słuchał przewodnika czyli quiz w formie gry terenowej – „Zdobywcy góralskich tajemnic”

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Park wodny w Krakowie – jeden z najlepszych aquaparków a Polsce. Dobra zabawa pod okiem ratowników!

lub

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Droga Królewska, Wzgórze Wawelskie, mury obronne miasta: Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska (dom Jana Matejki) Rynek Główny: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Dzielnica Uniwersytecka, Ul. Franciszkańska (okno papieskie), ul. Kanonicza (dom Jana Długosza)

lub

„Wieliczka inaczej” – program edukacyjny Młody Górnik w kopalni soli Wieliczka

Co to jest niwelator? Jak obliczyć objętość podziemnej komory? W jaki sposób porozumiewać się pod ziemią? Czy wykuwanie soli jest trudne? Ile soli jest w solance? Odpowiedzi na te i wiele, wiele innych pytań poznają wszyscy Młodzi górnicy.

Uczniowie zapoznają się również z czynnościami charakterystycznymi dla pracy w kopalni, jak sygnalizacja szybowa, zabezpieczenia górnicze, zdobędą wiedzę o tradycjach i obrzędach górniczych. Na czas zwiedzania uczestnicy eskapady otrzymują ochronny strój oraz wyposażenie takie jak każdy górnik: lampę, którą samodzielnie będą oświetlać swoją drogę, pochłaniacz i oczywiście hełm.

Na sam koniec młodzi górnicy przejdą test, który zweryfikuje ich przygotowanie do pracy w tym wymagającym zawodzie, jego pozytywny wynik potwierdzi stosowny dyplom.  ( 59 zł z obiadem  lub standardowy program zwiedzania kopalni w cenie 27 zł )

Powrót pod szkołę, zakończenie wycieczki.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.9109851090
Cena zawiera

  • 4 x  nocleg
  • wyżywienie
  • transport autokarem
  • opieka pilota i miejscowych przewodników
  • składki TFP+TFG
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: