Kraina lessowych wąwozów – minerały – płukanie złota – gry i zabawy aktywne –  u Kowala – Nietypowe rowery

Wycieczka trzydniowa Kazimierz Dolny i okolice z mnóstwem atrakcji. Nasza najlepsza propozycja na pierwszą wycieczkę z noclegami. Noclegi w kameralnym pensjonacie, bogaty program dostosowany do wieku młodych bohaterów – poszukiwaczy wiedzy! 

 

1 dzień:

Zbiórka pod szkołą, wyjazd spod szkoły.

Fantastyczna atrakcja – zwiedzanie Kazimierza meleksami trasą do Wąwozu Korzeniowego – z głośników dzieci wysłuchają legendy kazimierskie oraz poznają najważniejsze zabytki, dowiedzą się m.in. czym jest spichlerz, w jaki sposób transportowano towary Wisłą.  Będzie muzyka, śpiew, zabawa i spacer do najpiękniejszego z kazimierskich wąwozów!

Obiad

Spacer na Górę Trzech Krzyży, z pięknym widokiem na Kazimierz oraz czas na zakup pamiątkowych kogucików.

Warsztaty w Muzeum Minerałów. Uczniowie uczestniczą w  pokazach zdobywając wiedzę o budowie Ziemi oraz skarbach natury jakie kryje okolica . Dodatkowo płukanie złota.  Każdy  otrzymuje talerz do płukania a „Złoto” pozostaje zdobyczą szczęśliwych poszukiwaczy.

Zakwaterowanie, kolacja.

Zabawy na boisku, placu zabaw.

kogut kazimerski

2 dzień:

Śniadanie

Wybór pakietu 1 lub 2

 PAKIET 1: Wielka edukacyjna gra planszowa „bezpieczeństwo ruchu drogowego” + Mega Twister + Projekt Kraken

-Wielka edukacyjna gra planszowa „bezpieczeństwo ruchu drogowego” – emocjonująca gra, w której uczestnicy odpowiadając na pytania utrwalą i nauczą się zasad prawidłowego funkcjonowania szeroko pojętego ruchu drogowego. Pytania dostosowane do wieku uczestników.

-Mega Twister – integracyjna gra gimnastyczna na wesoło prowadzona dla wszystkich uczestników jednocześnie.  Na wielkiej macie z kolorowymi punktami mieści się aż do 50 dzieci.

-Projekt Cracken – integracyjna zabawa dla całej grupy, rozbudowana i sfabularyzowana wersja zabawy w „dwa ognie”.

 

PAKIET 2: Wielka edukacyjna gra na planszy przyrodniczej  + Bungee Run + Refleksomierz ver2

-Wielka edukacyjna gra na planszy przyrodniczej  (przygodowy challange 7 sekund dostosowany do wieku uczestników). Pytania dotyczą miejsc odwiedzanych na wielkiej planszy np. las, jezioro, łąka, góry, zwierzęta…o zwycięstwie zdecyduje szybkość i precyzja odpowiedzi a także współpraca drużynowa plus odrobina szczęścia podczas rzutu wielką kością.

-Bungee Run – zabawa polega na konkurencji między dwoma uczestnikami na dwóch odrębnych dmuchanych torach. Uczestnicy przypięci do gum muszą pokonać jak największy dystans.

-Refleksomierz ver2 – inteligentne elektroniczne urządzenie do pomiaru refleksu. Kto zdobędzie najlepszy czas?

Obiad

Szalona olimpiada na wesoło –  szereg zwariowanych i nietypowych konkurencji, aktualne czasy i punkty umieszczane przez trenerów na wielkiej tablicy. Świetna forma integracji poprzez zabawę!  Konkurencje takie jak wyścigi chomików, złączonych spodni czy bieg rydwanów  wymagają od uczestników zgrania i wzajemnego wsparcia.

Kolacja

Quiz wiedzy – Zdobywcy

 

BUXIDA wycieczki szkolne

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant, wyjazd z pensjonatu.

Warsztaty w  Muzeum Kowalstwa.

Wykonywanie podkowy z masy solnej z zachowaniem wszelkich zasad jej budowy. Podczas zajęć dzieci poznają różnicę miedzy podkową zimową i letnią, podkową dla koni wojskowych czy, na przykład, ciągnących dorożkę po miejskim bruku. Uczą się, że czasem kopyto jest chore i należy zrobić podkowę ortopedyczną. To doskonała nauka połączona z zabawą. Podkowy, upieczone na miejscu są doskonałą pamiątką.

Obiad

Gołąb – Muzeum Nietypowych Rowerów – „spektakl”, w którym gospodarz opowiada o rowerach, demonstruje na nich jazdę i pozwala jeździć innym. Jest więc bicykl, jest rower do „przewożenia baniek mleka lub kobiet”, jest rower z kierownica z tyłu i rower, którym sterować można albo za pomocą tradycyjnej kierownicy, albo za pomocą skrętów biodrami. Ciekawe komu uda się ta trudna sztuka opanowania przedziwnych rowerów?

Lub

Muzeum Sił Powietrznych.

lub cały dzień zabawy na Farmie Iluzji lub w Magicznych Ogrodach.

BUXIDA, Wycieczki szkolne, Muzeum Rowerów

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.645680805
Cena zawiera

  • 2 nocleg w pokojach z łazienkami
  • wyżywienie
  • zajęcia prowadzone przez animatorów
  • transport autokarem
  • opieka pilota
  • podatek vat
  • składki TFU+TFG

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: