Aktywna zielona szkoła  na Roztoczu 5 dni. Wesołe zajęcia z instruktorami.

Sandomierz – Roztocze – Szumy na Tanwi- survival – szalona olimpiada – marsz na orientację – zajęcia linowe – gra miejska.
Active Camp czeka na Ciebie!

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd spod szkoły

Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem: rynek i zabytkowe kamieniczki, Podziemna Trasa Turystyczna  (sandomierskie lochy z XV, XVI w. opowieści o słynnej Halinie Krępiance), Collegium Gostomianum, Dom Długosza, wejście na Bramę Opatowską z pięknym widokiem na okolicę. Przejście przez Wąwóz Królowej Jadwigi.
16.00-16.30 Historia na wesoło  – zwiedzanie i opowieści w Zbrojowni prowadzone przez członka Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Sprawdzimy kto mógłby zostać prawdziwym rycerzem! Pokaz w którym główną rolę grają sami uczestnicy. Po pokazie możliwość przymierzania strojów  dworskich i zbroi rycerskich.

Lub
Kazimierz Dolny – Z przewodnikiem zwiedzimy Rynek, wejdziemy na Górę Trzech Krzyży, wzgórze zamkowe ( z zewnątrz). 
Na koniec, przejażdżka meleksami do Wąwozu Korzeniowego – najpiękniejszego z kazimierskich wąwozów!

18.00 zakwaterowanie w hotelu, 18.30 kolacja (ciepłe danie  + zimna płyta)
20.00 –  Dyskoteka  w blasku świateł i przy waszej ulubionej muzyce
 

2 dzień:

08.00 śniadanie

Turniej dziesięciu mostów – W pełni bezpieczna zabawa turniejowa, w której uczestnicy mają do pokonania dziesięć różnorodnych, specjalnie przygotowanych ,,mostów”. Umieszczone są na niewielkich wysokościach np. tybetański, drabinkowy, podwójna taśma, most leniwca, przekładany, pojedynczy, mieszany, oponowy. Uczestnicy przechodząc przez mosty pod opieką instruktora trenują motorykę ruchów, zachowanie prawidłowego balansu ciała oraz integrują się współpracując w drużynie. „Król Dziesięciu Mostów” – kto sięgnie po ten tytuł?

13.00 Obiad

15.00-18.00  Gra fabularna Informator – „Jest gdzieś w okolicy ukryty jest skarb… ale gdzie? Powiem wam gdzie go widziałem, ale musicie wykonać dla mnie kilka zadań…”. Wątek poszukiwań związanych ze zdobyciem informacji na temat skarbu ukrytego gdzieś w najbliższej okolicy, podejmowanie różnorakich wyzwań, gwarantują doskonałą zabawę dla wszystkich uczestników gry. Dodatkowym atutem zabawy jest wyścig z czasem…drużyna która pierwsza dotrze do „Informatora” jako pierwsza otrzyma kolejne wskazówki i zadania.   W czasie gry pojawia się kilka postaci „Informatorów” (mędrzec, zielarka, sportowiec), jednak  jak to życiu bywa…żadna nie pomoże ,,za darmo”. A więc zadania i misje czekają na każdym kroku…

Lub

Szalona olimpiada na wesoło –  5 osobowe zespoły, szereg zwariowanych i nietypowych konkurencji, aktualne czasy i punkty umieszczane przez trenerów na wielkiej tablicy. Świetna forma integracji poprzez zabawę!  Konkurencje takie jak wyścigi chomików, złączonych spodni czy bieg rydwanów  wymagają od uczestników zgrania i wzajemnego wsparcia. Gotowi na zabawę? Start!

lub

Survivalowa mini przygoda – zajęcia terenowe na których uczestnicy pozyskają cenną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat przetrwania w warunkach leśnych. Ciekawa forma prowadzenia zajęć (przeplatanie teorii z praktyką) sprawia, iż każdy uczestnik wykazuje się dużym zaangażowaniem czynnie biorąc udział we wszystkich proponowanych atrakcjach.
Część teoretyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:  rośliny jadalne i trujące,  zdobywanie pożywienia, uzdatnianie wody. Z zajęć praktycznych młodzi adepci survivalu spróbują swych sił  np. w budowaniu szałasu  czy rozpaleniu ognia za pomocą krzesiwa

18.30  kolacja

21.00 Marsz nocny  – przygodowa gra nocna z dreszczykiem emocji, w której uczestnicy poszukując zaginionego skarbu zmierzą się z szeregiem tajemniczych zagadek prowadzących do celu. Na trasie czekają emocjonujące wyzwania m.in. wskazówki i zagadki kierunkowe, zadania logiczne, punkty specjalne  itp. Bezpieczna a zarazem bardzo emocjonująca zabawa! Zajęcia odbywają się w grupach 15 osobowych plus instruktor i wychowawca. Dla klas IV zaproponujemy podchody „Szlakiem Elfów”

 

3 dzień:

08.00 śniadanie + suchy prowiant

WYCIECZKA NA ROZTOCZE

09.30 – 17.00   Rezerwat leśny „Nad Tanwią” w Suścu – jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu – atrakcją są 24 progi skalne na rzece Tanwi, zwane potocznie „szumami” lub „szypotami”. Przez rezerwat poprowadzono ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną.

Rezerwat Czartowe Pola – swą nazwę zawdzięcza owianej legendami polanie po której „jeno czarci hasali”.  Czartowe pole jest rezerwatem krajobrazowo-leśnym. W poprzek koryta rzeki występują progi skalne z piaskowca.  Podczas spaceru po oznakowanej ścieżce (ok. 2 km) napotkamy ruiny dawnej hamerni (dawnej kuźni) ordynacji zamojskiej, a także groby partyzantów.

Zwierzyniec i Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zobaczymy tutaj interaktywną wystawę przyrodniczą, wiedza zaprezentowana w bardzo ciekawy sposób.

17.00 obiadokolacja

Wieczór filmowy

 

4 dzień:

08.00 śniadanie

Marsz na orientację   – zabawa rozpoczyna się od praktycznego szkolenia z wykorzystania mapy i kompasu, po którym grupy wraz z instruktorem wyruszają w teren. Na każdym z wyznaczonych na mapie punktów o tematyce przyrodniczo-survivalowej czeka na uczestników zadanie specjalne m.in. budowa noszy, orientacja w terenie, maskowanie, rozpalanie ognia, strzelanie z procy itp. Po wykonaniu danego zadania grupa otrzymuje nagrodę w postaci punktów, które posłużą do wyłonienia zwycięskiej ekipy.

13.00 obiad

Czas wolny na zajęcia sportowe na boiskach lub Spływ galarami po rzece Tanew (bezpiecznie, każde dziecko ma kapok, dopłata 10 zł)

Lub pakiet zajęć aktywnych (dopłata 15 zł)

 Quiz wiedzy o Roztoczu i Lubelszczyźnie  w formie gry – „Zdobywcy roztoczańskich tajemnic”

 19.00 kolacja  „NA PATYKU”  w formie ogniska (kiełbaski, zimna płyta)

 

5 dzień:

08.00 śniadanie + suchy prowiant

Lubelska Gra miejska – uczestnicy gry, podzieleni na grupy  przemierzają miasto, kierując się informacjami zawartymi w otrzymanych materiałach i rozwiązując kolejne zadania: logiczne, sportowe i manualne. Przyda się zarówno umiejętność zdrowej rywalizacji jak i współpracy.

Powrót do Warszawy ok. 17.30

 

Inne atrakcje możliwe do zrealizowania:

Off road – wycieczka samochodami  terenowymi po Lasach Janowskich (podział na mniejsze grupy –  czas 1h) – uśmiech na twarzach – GWARANTOWANY 😊

Wieża ze skrzynek – konkurencja polega na ułożeniu jak najwyższej wieży ze skrzynek i równoległym wchodzeniu po nich do góry. Uczestnicy przez cały czas są asekurowani przez instruktora

żyroskop – trenażer lotniczy – świat zawiruje wokół Was!     Park linowy , Paintball

Strzelnica– konkurs strzelecki, w którym każdy z uczestników może sprawdzić swoją celność i precyzję: broń pneumatyczna krótka typu glock, wiatrówki

Turniej Laser-Tag Arena – laserowy paintball – 3 godzinny turniej drużynowy przeniesiony wprost z wirtualnego świata gier komputerowych do świata rzeczywistości. Nowoczesny sprzęt, innowacyjne technologie (wibracja, dźwięki, rozbłyski świetlne, wyniki online) gwarantują niezapomniane wrażenia! Ta strategiczna zabawa odbywa się są na specjalnie przygotowanej arenie z dmuchanymi przeszkodami bunkrami, pomiędzy którymi przemieszczają się gracze. Nad całością przebiegu gry czuwa sędzia prowadzący.  Drużyna która wykaże się strategicznym myśleniem, szybkością podejmowania decyzji oraz współpracą zespołową z pewnością stanie na podium!   + segway!

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.116512351400
Cena zawiera

  • 4 x nocleg
  • wyżywienie
  • ubezpieczenie NNW,
  • opieka  pilota, przewodników
  • transport,
  • realizacja zajęć zgodnie z programem pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorskiej,
  • podatek vat.
  • składki TFU+TFG

Dodatkowo płatne

bilety wstępu

Wyślij zapytanie: