Sanok – Wielka Obwodnica Bieszczadzka -Solina -Lesko – Łańcut
Program wycieczki szkolnej w Bieszczady jest jedynie propozycją. Dla każdej grupy przygotujemy indywidualną ofertę dostosowaną do wieku i zainteresowań. Jeżeli masz ochotę wyjechać do krainy o dzikiej przyrodzie – napisz do nas! Z połonin roztaczają się niesłychane widoki, a wzroku przeskakującego z jednego zielonego pasma na drugie, trzecie i następne nie rozpraszają żadne osiedla ludzkie.
1 dzień:
Muzeum ropy naftowej w Bóbrce – jedyne, wyjątkowe, położone na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej.
Znajdują się tutaj XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową. Spacerując alejkami obejrzycie unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. Następnie we wnętrzach budynków można przenieść się w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.
lub zwiedzanie Sanoka – zamek (ekspozycja historyczno – regionalna, kolekcja ikon, galeria Zdzisława Beksińskiego), Stare miasto.
lub skansen (zabytki drewnianego budownictwa ludowego, poszczególne sektory poświęcone trzem grupom etnicznym, zamieszkującym niegdyś Bieszczady: Bojkom, Łemkom, Dolinianom). Zobaczyć tam można różne typy chat, kapliczki i cerkwie.
lub
zwiedzanie Sandomierza.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Śniadanie + suchy prowiant.
Ten dzień naszej wycieczki poświęcimy na najpiękniejszy spacer jedną z połonin (Wetlińską lub Caryńską). Piękne widoki wynagrodzą wszelkie trudy niewielkiej górskiej wspinaczki. W zależności od czasu przejścia przejedziemy także częścią tzw. Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej.
Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie + suchy prowiant.
Solina – dawna miejscowość Solina spoczywa na dnie zalewu, na głębokości ok. 60 m, obecna to zespół ośrodków wypoczynkowych i zapora. Żelbetowa tama jest największa w Polsce, mierzy 664 m długości i 82 m wysokości. Rejs statkiem. Przejazd do Komańczy (Klasztor sióstr Nazaretanek – miejsce internowania Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego, cerkwie grecko- katolicka i prawosławna).
Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie .Lesko – miasto założone przez Kmitów w II połowie XV wieku. Stare miasto skupia się na wzgórzu, zamieszkiwanym co najmniej od 2,5 tys. lat, wznoszącym się nad Sanem. Synagoga – uznawana za najcenniejszy zabytek judaistyczny w Polsce. Cmentarz Żydowski – najstarszy w Polsce kirkut, na którym ocalało blisko 2 tys. Nagrobnych macew, wśród nich bardzo wiele bezcennych: XVI wiecznych pięknie rzeźbionych – najstarsza z 1548 r. Zamek Kmitów – wzniesiony w początkach XVIw., obecnie mieści się w nim hotel.
Obiad, zajęcia sportowe, ognisko w ramach kolacji, nocleg
5 dzień:
Śniadanie + suchy prowiant.
Przejazd do Łańcuta – zwiedzanie Muzeum Wnętrz i Powozów – mieści się w nim największy w Polsce zbiór karet, bryczek, powozów i sań.
Powrót w godzinach wieczornych, zakończenie zielonej szkoły.
Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis | 50+4 | 40+3 | 30+2 |
---|---|---|---|
Cena: zł/os. | 1080 | 1170 | 1345 |
Cennik dla wyjazdów do końca 2024. Oferty na 2025 r- zapraszamy do kontaktu z biurem. Cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.
Cena zawiera
- 4 x nocleg w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 2-5-osobowe z łazienkami
- 3 posiłki dziennie (świadczenia zaczynają się obiadokolacją, kończą śniadaniem i suchym prowiantem)
- zajęcia programowe, opiekę pilota oraz miejscowych przewodników,
- transport autokarem
- składki TFG+TFP
- podatek vat.
Dodatkowo płatne
Bilety wstępu