Chojnik – Śnieżka – Wodospad Kamieńczyka

3 dniowa wycieczka szkolna w Karkonosze – jest naszą propozycją na szybki wypad z klasą w góry. Wycieczki piesze z widokiem na karkonoskie szczyty gór połączone z odpoczynkiem, relaksem i integracją klasy.

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Zdobywanie Zamku Chojnik – wyprawa podczas której zdobędziemy malowniczo położony, na górze Chojnik, zamek. Jest to wspaniały punkt widokowy na całe Karkonosze a jednocześnie arcyciekawy zabytek. Chojnik widnieje na emblemacie Karkonoskiego Parku Narodowego co już samo w sobie jest dowodem jego znaczenia w tym regionie.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Zamek Chojnik, wycieczka szkolna w Karkonosze

2 dzień:  

Śniadanie + suchy prowiant.

Tego dnia wyruszamy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem na Śnieżkę. Doliną Pląsawy do Polany, stamtąd przechodzimy do Samotni, najpiękniejszego schroniska w Karkonoszach, położonego nad Małym Stawem. Odwiedzamy schronisko Strzecha Akademicka i niebieskim szlakiem idziemy na Równię pod Śnieżką. Chwila oddechu w Domu Śląskim i ostro w górę na szczyt Śnieżki. Czas wolny. Zejście piesze do Karpacza.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

Na życzenie ognisko z kiełbaskami.

BUXIDA, Wycieczki dla szkół i firm,sniezka-karkonosze

3 dzień:  

Śniadanie + suchy prowiant.

Spacer z przewodnikiem malowniczym szlakiem  Kotliny  Jeleniogórskiej do Wodospadu Kamieńczyka. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka.

Czas wolny w Szklarskiej Porębie na posiłek (we własnym zakresie lub obiad za dopłatą ok. 25 zł)

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

BUXIDA, Wycieczki szkolne i firmowe, Wodospad Szklarka

Inne warianty na 3 dzień:

Zwiedzanie największego zamku na Dolnym Śląsku Zamku Książ.
Zamek Książ skrywa wciąż niewyjaśnione historie, m.in. takie, jak hipotezy dotyczące przeznaczenia wojennych podziemi, czy pochówku Księżnej Daisy. Podczas zwiedzanie młodzież pozna historię zamku z  różnych okresów, zobaczy tunel na poziomie tarasów zamkowych, a także odkryje najstarszą, piastowską część Książa przebudowaną podczas II wojny światowej.

Spacer z przewodnikiem po Wrocławiu ok. 3h:  Ostrów Tumski z wejściem do gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela * Przejście przez barokowe ogrody Ossolineum *  Gotyckie więzienie miejskie * Plac solny * Zwiedzanie rynku z gotycko-renesansowym ratuszem.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.650740855
Cena zawiera

  • 2 x nocleg
  • 2 x śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota i przewodników
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: