Świat Ojca Mateusza – Zbrojownia – koguty kazimierskie – nietypowe rowery

Wycieczka szkolna dwudniowa po nadwiślańskich miastach – Sandomierz i Kazimierz Dolny. Gdzie mieszka Ojciec Mateusz? Kim był rycerz? Jak transportowano zboże Wisłą? Co to są spichlerze? Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedź w trakcie tej wycieczki. Bądźcie czujni i uważni. Wieczorem sprawdzimy Waszą wiedzę w trakcie gry terenowej!

 

Program wycieczki szkolnej do Sandomierza i Kazimierza Dolnego

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd spod szkoły.

Wszystkie dzieci wiedzą, że w Sandomierzu mieszka Ojciec Mateusz. Tak to prawda – będzie okazja zobaczyć a może nawet i spotkać słynnego bohatera serialu???

Ponadto oglądamy: zamek sandomierski, rynek romański, gotycka katedra, Podziemna Trasa Turystyczna –  opowieści o słynnej Halinie Krępiance, która uratowała Sandomierz przed najazdem Tatarów,  wejście na Bramę Opatowską skąd roztacza się widok na piękną panoramę miasta i okolic. Będzie także  czas na zakup pamiątkowych krówek sandomierskich.

Obiad

Ostatnim punktem programu będzie zwiedzanie Zbrojowni i niesamowite opowieści rycerza członka Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej –   sprawdzimy kto mógłby zostać prawdziwym rycerzem! 🙂

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, kolacja.

Quiz wiedzy w formie gry terenowej.

 

2 dzień:

Kazimierz Dolny – na początek zaczniemy od spaceru na zamek lub  Górę 3 Krzyży z pięknym widokiem na cały Kazimierz i na zakole Wisły. Następnie przewodnik opowie nam historię kazimierskiego koguta i pokaże najciekawsze zabytki tego uroczego miasteczka.

Fantastyczna atrakcja – przejażdżka meleksami do Wąwozu Korzeniowego – najpiękniejszego z kazimierskich wąwozów! Będzie muzyka, śpiew, zabawa i spacer pośród korzeni drzew zupełnie jak w zaczarowanym lesie!

Obiad

Muzeum Nietypowych Rowerów. Dzieci mogą obejrzeć a nawet osobiście wypróbować rowery poziome, rowery cyrkowe i inne nietypowe rowery. Dzieciom i młodzieży największą frajdę sprawia jazda na galopujących rowerach.

Powrót do Warszawy.

 

Inne atrakcje:

Rejs statkiem po Wiśle
Gra terenowa w Kazimierzu Dolnym lub Puławach
Zwiedzanie zamku w Janowcu.
przyrodnicza lekcja muzealna

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.425470575
Cena zawiera

  • 1 x nocleg,
  • 1 x śniadanie, 2 x obiad, 1 x kolacja,
  • ubezpieczenie NNW,
  • opieka  pilota,
  • przewodnik  w Sandomierzu i Kazimierzu
  • transport autokarem,
  • podatek vat.
  • składki TFU+TFG

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: