Płock – gra tematyczna  – pizza – skansen  w Sierpcu / gry i zabawy / ubijanie masła

Wycieczka szkolna do Płocka jest nasza propozycją na wyjazd skierowany głównie do klas III – IV szkoły podstawowej. Oprócz zabawy w rycerzy w Płocku będzie możliwość poznać mazowiecką wieś, zwyczaje i tradycje. Będzie też okazja spróbować ubijania masła! Świeżo przyrządzone masełko smakuje pysznie!

 

Program wycieczki:

Zbiórka, Wyjazd spod szkoły

Płock – zabawa tematyczna „Drużyna ochotników”.  Spacer po średniowiecznym Płocku. Dzieci  zostaną przebrane w stroje z orłem na piersi. Następnie utworzą zastęp ochotników.  Przewodzić im będzie rycerz z płockiego zamku lub mnich. Przewodnicy przy pomocy średniowiecznych zabaw i opowieści przybliżają początki powstania grodu nad Wisłą – książęcego miasta. Dzieci są świadkami pasowania na rycerza i uczą się, co to znaczyło być rycerzem.   – 2 h

Lunch – pizza time 😊

Sierpc – Skansen wsi Mazowieckiej. Wizyta w typowej wsi mazowieckiej, zwiedzamy oraz poznajemy zwyczaje wiejskie. Dzieci wejdą do wnętrz zabytkowych chat i będą miały okazję zobaczyć jak żyli i pracowali mieszkańcy mazowieckiej wsi.

Dodatkowo wybór 1 lekcji:

Gry i zabawy naszych dziadków

Dzieci poznają dawne wiejskie zabawy, ale także będą miały okazję pobawić się w ten sam sposób, w jaki bawili się nasi dziadkowie… Spędzą czas na zabawach  integrujących wszystkich uczestników: gra w kolory, ciuciubabka, toczenie koła, serso, kręcenie wiklinowymi kółkami na mieczykach od sersa i wiele innych. (czas trwania 1h)

lub

Pokaz  „Tradycyjne zajęcia wiejskie – wyrób masła”
W II połowie XIX w. masło było jednym z podstawowych produktów gospodarstwa wiejskiego. Wyrabiano je w drewnianych maselnicach, zwanych na Mazowszu kirzankami lub kierzankami. Uczestnicząc w pokazie zobaczysz z czego i w jaki sposób powstaje masło. Tylko w Muzeum spróbujesz świeżego masła z wiejskim chlebem. Pokaz połączony z degustacją (czas trwania 45 min.)

ok. 18.30 powrót do Warszawy.

 

Dodatkowe informacje:

Program wycieczki szkolnej do Płocka możemy urozmaicić rejsem statkiem po Wiśle lub poznawanie Płocka z okien Ciuchci Tumskiej.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.155178205
Cena zawiera

  • posiłek – 2 kawałki pizzy + napój,
  • opieka  pilota,
  • zabawa tematyczna w Płocku,
  • transport autokarem,
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

  • koszty biletów, warsztaty

Wyślij zapytanie: