Gra ekonomiczna  – warsztaty naukowe – Manufaktura – Piotrkowska

Wycieczka szkolna do Łodzi skierowana do klas 7 i 8 szkoły podstawowej.  Oprócz spaceru po głównej ulicy miasta u. Piotrkowskiej uczniowie będą mieli okazję pobawić się przy Grze ekonomicznej oraz pogłębią swoją wiedzę podczas wykonywania eksperymentów w trakcie warsztatów naukowych. 

07.00 Zbiórka, 07.20 wyjazd z Warszawy

Spacer z przewodnikiem słynną ulicą Piotrkowską: pomnik Tuwima i Rubinsteina, misia Uszatka, aleja gwiazd , hotel Grand, Plac Wolności i przez Park Staromiejski do Manufaktury – czas trwania ok.  2h

Następnie
GRA EKONOMICZNA – uczestnicy  gry przeniosą się w czasie do XIX w. Będą handlować, zarabiać oraz tworzyć własne przedsiębiorstwa.  Spróbują dorównać Izraelowi Poznańskiemu lub jego konkurentowi Karolowi Scheiblerowi.  (1,5h)

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE –  specjalnie opracowane 45-minutowe spotkania, skierowane do grup szkolnych. Aktywizujące metody pracy., możliwość samodzielnego  wykonywania doświadczeń. To wszystko sprzyjać będzie pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów.

Dla klasy VII do wyboru:

  • BLIŻEJ FIZYKI: Ciśnienie. Poznacie rodzaje ciśnienia i zastanowicie się jaką rolę odgrywa w naszym życiu. Wykonacie doświadczenia, które w prosty sposób tłumaczą zasady działania ciśnienia w przyrodzie -m.in. zbudujecie  własne “Nurki Kartezjusza”.

lub

  • BLIŻEJ BIOLOGII: Tajemnice wody. Podczas zajęć zapoznacie się z właściwościami fizycznymi i chemicznymi wody. Oprócz tego dowiecie się jakie zanieczyszczenia są w wodzie z kranu, jak działa oczyszczalnia ścieków. Dodatkowo zrobicie doświadczenia, które pomogą Wam lepiej zrozumieć właściwości wody
    lub
  • ZAGADKOWE POLIMERY. Warsztaty wytłumaczą co to są polimery oraz tworzywa sztuczne. Starsi uczestnicy zagłębią się w budowę tych materiałów i wykonają doświadczenia pozwalające bliżej poznać ich strukturę.

Inne propozycje programowe:

Muzeum Miasta Łodzi
Muzeum Kinematografii
Gra miejska  VIP „Łódzki skarb” – czas trwania ok. 3h.  W XIX w. Łodzi ukryto skarb. Skarb znajduje się na ul. Piotrkowskiej. Uczestnicy są podzieleni na grupy, każda osoba otrzymuje mapę i kartę z zagadkami. Odpowiadają na pytania i dzięki temu trafiają do kolejnych miejsc na trasie. W kolejnych punktach znajdują się różne wskazówki, co zrobić, aby otrzymać skarb. Podczas gry uczniowie zobaczą najważniejsze zabytki najdłuższej ulicy handlowej w Europie (m.in. Aleja Gwiazd, Hotel Grand, ławeczka Tuwima). Poza tym, uczestnicy poznają historię XIX wiecznej Łodzi, spotkają na trasie najbardziej znane postacie związane z miastem.  

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.105130160
Cena zawiera

  • transport
  • opiekę pilota
  • przewodnik
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

bilety wstępu

Wyślij zapytanie: