Gra ekonomiczna  – warsztaty naukowe – Manufaktura – Piotrkowska

Wycieczka szkolna do Łodzi skierowana do klas 7 i 8 szkoły podstawowej.  Oprócz spaceru po głównej ulicy miasta u. Piotrkowskiej uczniowie będą mieli okazję pobawić się przy Grze ekonomicznej oraz pogłębią swoją wiedzę podczas wykonywania eksperymentów w trakcie warsztatów naukowych. 

07.00 Zbiórka, 07.20 wyjazd z Warszawy

Spacer z przewodnikiem słynną ulicą Piotrkowską: pomnik Tuwima i Rubinsteina, misia Uszatka, aleja gwiazd , hotel Grand, Plac Wolności i przez Park Staromiejski do Manufaktury – czas trwania ok.  2h

GRA EKONOMICZNA – uczestnicy  gry przeniosą się w czasie do XIX w. Będą handlować, zarabiać oraz tworzyć własne przedsiębiorstwa.  Spróbują dorównać Izraelowi Poznańskiemu lub jego konkurentowi Karolowi Scheiblerowi.  (1,5h)

ZAJĘCIA EDUKACYJNE –  specjalnie opracowane 45-minutowe spotkania, skierowane do grup szkolnych. Aktywizujące metody pracy., możliwość samodzielnego  wykonywania doświadczeń. to wszystko sprzyjać będzie pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów.

Dla klasy VII do wyboru:

1.BLIŻEJ FIZYKI: Ciśnienie. Poznacie rodzaje ciśnienia i zastanowicie się jaką rolę odgrywa w naszym życiu. Wykonacie doświadczenia, które w prosty sposób tłumaczą zasady działania ciśnienia w przyrodzie -m.in. zbudujecie  własne “Nurki Kartezjusza”.

lub

2.BLIŻEJ BIOLOGII: Tajemnice wody. Podczas zajęć zapoznacie się z właściwościami fizycznymi i chemicznymi wody. Oprócz tego dowiecie się jakie zanieczyszczenia są w wodzie z kranu, jak działa oczyszczalnia ścieków. Dodatkowo zrobicie doświadczenia, które pomogą Wam lepiej zrozumieć właściwości wody.

lub

    3. ZAGADKOWE POLIMERY. Warsztaty wytłumaczą co to są polimery oraz tworzywa sztuczne. Starsi uczestnicy zagłębią się w budowę tych materiałów i wykonają doświadczenia pozwalające bliżej poznać ich strukturę.
Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.688499
Cena zawiera

transport

opiekę pilota

przewodnik

podatek vat

Dodatkowo płatne

bilety wstępu

Wyślij zapytanie: