Wycieczka szkolna do Wiednia

Wycieczka szkolna do Wiednia  – jednego z najpiękniejszych miast Europy, prawdziwej skarbnicy monumentalnych dzieł sztuki. Obecna forma zabudowy miejskiej pochodzi głównie z epoki baroku, szczególnie z okresu panowania cesarzowej Marii Teresy oraz cesarza Franciszka Józefa, na którego polecenie powstał wspaniały bulwar przy Ringstrasse. Potęgę dawnego Wiednia widać w przepychu pałacu Schönbrunn, dawnej letniej rezydencji cesarskiej. Natomiast w Hofburgu, który stanowił główną siedzibę zarządzających imperium Habsburgów, można przyjrzeć się, jak wyglądało życie cesarskiej rodziny.

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy. Przejazd przez Czechy do Austrii

Obiadokolacja i nocleg w okolicy Wiednia.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Tego dnia odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce-Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta.

Następnie przejazd do barokowej budowli-Belwedere. Pałac ten należał niegdyś do wybitnego wodza Austrii Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Krótki spacer wśród zabytkowych budynków.

Przejazd do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu.

Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego.

Powrót do  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”. Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg, spacerując najważniejszymi  dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek.

Czas wolny w Parku Rozrywki Prater (wstęp bezpłatny, opłata za poszczególne atrakcje)

Obiadokolacja we własnym zakresie lub za dopłata ok. 15 euro. Wyjazd z Wiednia w godzinach wieczornych. Przejazd nocny do Polski.

 

4 dzień:

Powrót do Warszawy w  godzinach porannych

 

Dodatkowe informacje:

W opcji z 3 noclegami proponujemy czwartego dnia zwiedzanie Morawskiego Krasu

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.11101299

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • 2 x nocleg w hostelu
  • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
  • transport autokarem o podwyższonym standardzie,
  • ubezpieczenie KL/NNW AXA,
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • opieka  pilota,
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu, słuchawki, polskojęzyczny przewodnik

Wyślij zapytanie: