Kultura kurpiowska – Biebrzański Park Narodowy – Flisak Park
Wycieczka szkolna Biebrzański Park Narodowy oraz Kurpie to doskonała propozycja dla młodszych klas szkoły podstawowej. Będzie to doskonała okazja by poznać bogatą kulturę kurpiowską, dowiedzieć się jakie dawniej były zawody, jakie przedmioty dominowały w codziennym użytku. Oprócz tego będzie także sposobność, by pobawić się w gry i zabawy, jakie niegdyś królowały na wiejskich podwórkach!
1 dzień:
Zbiórka. Czas by rozpocząć wycieczkę ! Biebrzański Park czeka na Was! .
Lekcje muzealne w zakresie poznania kultury kurpiowskiej np.
Wycinanka kurpiowska – przeznaczenie wycinanki, jej początki na Kurpiach, kolejne etapy jej tworzenia. Każda z osób biorących udział w warsztatach własnoręcznie wytnie wybrany wzór wycinanki.
Rzemieślnicy dawniej – kim był rzemieślnik i czym się zajmował? Dzieci poznają zawody, które niegdyś były zajęciami niezwykle dochodowymi a przede wszystkim prestiżowymi. Uczniowie dowiedzą się także, jak mieszkańcy radzili sobie w życiu codziennym, skąd brali ubrania, torby, buty – czyli rzeczy codziennego użytku. Następnie uczestnicy własnoręcznie wykonają gliniane naczynia.
ok. 13.00 obiad, zakwaterowanie w hotelu.
Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie – jest tu najstarsze i największe muzeum na wolnym powietrzu w Polsce. Obecnie zajmuje teren ponad 4 ha ziemi, na których piętrzą się wspaniałe budowle kurpiowskie: dwór, chałupy, spichlerze, stodoły, obory, kuźnie, młyn, barcie, ule oraz liczne kapliczki, rzeźby i przedmioty dawniej wykorzystywane w gospodarstwach domowych.
Kolacja
Dyskoteka
2 dzień:
Śniadanie.
Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Odwiedzicie kładkę w terenowym ośrodku edukacyjnym, zobaczycie gdzie ptaki wiją gniazda oraz poznacie zioła na każdą okazję. Niewątpliwą atrakcję wzbudza fosa. Można zajrzeć i zobaczyć jakie stwory w wodzie żyją i co nam daje woda. Odwiedzicie „antygrawitacyjny” schron, halucynogenne bagno i miejsce gdzie króluje owadożerna rosiczka, . Podczas spaceru zrozumiecie co to znaczy nie mieć gruntu pod nogami oraz poznacie rośliny, którymi leczyli się carscy żołnierze.
Obiad
Zajęcia w Muzeum Kurpiowskim – zwiedzanie oraz gry i zabawy wiejskie. Poprzez zabawę uczestnicy będą poznawać w jaki sposób Kurpie pokonywali bagna, strugi, chodzili po dachach, a także w jaki sposób bawiły się dzieci i młodzież.
Ognisko z kiełbaskami w ramach kolacji.
3 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Przejazd do Tykocina.
Odwiedzimy FlisakPark – rodzinny ogród edukacji i rozrywki. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem, Muzeum Narwi, multimedialna lekcja historyczna, dotycząca wojskowości i kultury staropolskiej, prezentacje multimedialne. Zajęcia ilustrowane dużą ilością artefaktów z epoki i ich replik. Oprócz tego dzieci mają okazję do zmierzenia staropolskich strojów i jednocześnie na własnej skórze poznają życie codzienne i wojenne oraz obyczaje siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej.
Obiad
Powrót do Warszawy. Zakończenie wycieczki.
Doskonałym uzupełnieniem wycieczki mogą być gry i zabawy integracyjne prowadzone przez animatorów. Mini survival, budowanie szałasów czy wykonanie własnoręcznie filtra wody może być doskonałym uzupełnieniem wycieczki szkolnej. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu z biurem.
Wycieczka szkolna Biebrzański Park Narodowy to nie tylko las i natura.Proponujemy także spektakl w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży + Edukacja teatralna „Poznajemy teatr”. – koszt ok.20 zł . Po spektaklach odbywają się lekcje teatralne oraz dyskusje i spotkania z twórcami. Nasi widzowie mają okazję zobaczyć scenę od strony kulis, dowiedzieć się jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy, zaznajomić się z magicznym językiem teatru. Poznają rodzaje lalek od pacynki do marionetki, odwiedzają też pracownię plastyczną, w której powstają dekoracje, lalki i rekwizyty do wszystkich spektakli.
Więcej o Biebrzańskim Parku Narodowym przeczytasz tutaj:
https://www.biebrza.org.pl/14,biebrzanski-park-narodowy-w-trosce-o-bagna
Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis | 50+4 | 40+3 | 30+2 |
---|---|---|---|
Cena: zł/os. | 580 | 645 | 765 |
Cennik dla wyjazdów do końca 2024. Oferty na 2025 r- zapraszamy do kontaktu z biurem. Cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.
Cena zawiera
- 2 x nocleg,
- wyżywienie: 2 x śniadanie, 3 x obiad, 2 x kolacja,
- ubezpieczenie NNW,
- opieka pilota i przewodników,
- transport autokarem,
- składki TFG+TFP
- podatek vat.
Dodatkowo płatne
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów