Berlin- Poczdam – noclegi w hostelu w Berlinie

Wycieczka szkolna do Berlina. to doskonała okazja do poznania najnowszej historii XX wieku. Brama Brandenburska, Checkpoint Charlie, Potsdamer Platz,  historia Muru Berlińskiego. Poczdam oraz Pałac Cecilienhof i tajemnice podpisania Układu Poczdamskiego w 1945r.  

Wydłuż pobyt o 1 dzień i skorzystaj z atrakcji na Tropical Island z noclegiem w dżungli. Marzenie o tropikalnej wyspie w samym sercu Europy!

 

1 dzień:

Pierwszy dzień wycieczki do Berlina rozpoczniemy od spaceru słynną Aleją Unter den Linden. Przejdziemy obok Katedry oraz Uniwersytetu Humboldta – najstarszego uniwersytetu w Berlinie. Finałem spaceru będzie Brama Brandenburska – symbol zjednoczenia państwa niemieckiego, symbol Pokoju i Wolności.
Przejazd do hostelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Drugi dzień zwiedzania Berlina związany będzie ściśle z II wojną światową. Na trasie spaceru –  Checkpoint Charlie – w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. W dalszej kolejności Potsdamer Platz –  plac, gdzie ścierały się granice stref okupantów: amerykańska, brytyjska i radziecka. Pomnik Pomordowanych Żydów Europy – upamiętniający zagładę Żydów podczas II wojny światowej. Po południu do wyboru wybrane muzea: Neue Museum ze słynną Fefretete  lub Pergamon ze słynnym Ołtarzem Zeusa. Alternatywnie proponujemy Story of Berlin – interaktywne muzeum prezentujące ponad 800-letnią historię Berlina.

Powrót do hostelu, obiadokolacja.

Wyjazd metrem na wieczorny spacer po mieście oraz Reichstag –  wjazd na kopułę z pięknym widokiem na cały Berlin.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Poczdam – Park i Pałac Sanssouci – z zewnątrz. Następnie przejdziemy do Pałacu Cecilienhof – miejsce podpisania Układu Poczdamskiego w 1945.

Wyjazd w kierunku granicy. Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.87010051170
Cena zawiera

  • 2 x nocleg, hostel w Berlinie
  • 2 x śniadanie, 2x obiadokolacja
  • przejazd autokarem
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL/NNW
  • składki TFU+TFG

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu i przewodnicy lokalni

Wyślij zapytanie: