Zamek Ogrodzieniec – Jurajskie jaskinie – Ojcowski PN – wspinaczka skałkowa – gra terenowa – Kopalnia Srebra – spływ kajakowy

Wycieczka szkolna na Jurę – odkryj tajemnice Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej!

Wycieczka szkolna na Jurę to niezapomniana przygoda, która zabierze uczniów szkół ponadpodstawowych w świat niesamowitych zamków, tajemniczych jaskiń i fascynujących legend. W ciągu trzech dni młodzież będzie miała okazję zwiedzać najpiękniejsze zakątki Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, podziwiać malownicze krajobrazy i uczestniczyć w ekscytujących aktywnościach. To połączenie edukacji, historii i aktywnego wypoczynku, które na długo pozostanie w ich pamięci. Sprawdź dokładny program!

Wariant turystyczny:

Pierwszy dzień wycieczki szkolnej na Jurę rozpocznie się od wysłuchania historii Pustyni Błędowskiej i krótkiego spaceru po jej malowniczym terenie. Następnie Wasi podopieczni udadzą się do Zamku Ogrodzieniec, wzniesionego na skale. Jest on największym i najbardziej znanym ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd, a dodatkowo z jego punktu widokowego można podziwiać rozległą panoramę Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Po odwiedzeniu tych dwóch charakterystycznych dla Jury miejsc, grupa uda się na obiadokolację.

Drugi dzień wycieczki będzie jeszcze bardziej obfity w atrakcje niż pierwszy! Zacznie się od wizyty w Ojcowskim Parku Narodowym ze słynną Maczugą Herkulesa czy Jaskinią Ciemną, będącą miejscem bytowania naszych przodków, neandertalczyków. Podczas spaceru po terenie tego urokliwego parku Wasi podopieczni odwiedzą także Bramę Krakowską i inne charakterystyczne ostańce skalne. Będzie to doskonała okazja do poznania bogactwa przyrody oraz historii tego unikalnego miejsca. Wieczorem na zmęczonych turystów czekać będzie pożywna obiadokolacja. Dzięki niej wykrzesają z siebie siły na integrujące gry i zabawy na boisku szkolnym. Na sam koniec dnia zrelaksują się zaś przy pieczeniu kiełbasek przy ognisku.

Ostatniego dnia wycieczki szkolnej na Jurę młodzież odwiedzi dwa zamki, które powstały za czasów króla Kazimierza Wielkiego: Zamek Mirów oraz Zamek Bobolice. Oba te zabytki znajdują się na Szlaku Orlich Gniazd. Zamek Mirów, zachwyca swoimi ruinami oraz pięknym otoczeniem przyrody, natomiast odrestaurowany Zamek Bobolice, pozwala zwiedzającym poczuć atmosferę prawdziwego średniowiecza. Po zwiedzeniu tych dwóch historycznych zabytków i kilku godzinach jazdy, grupa wróci do szkoły.

Wariant sportowy

Pierwszy dzień wycieczki szkolnej na Jurę zacznie się od wizyty w Ojcowskim Parku Narodowym ze słynną Maczugą Herkulesa czy Jaskinią Ciemną, będącą miejscem bytowania naszych przodków, neandertalczyków. Podczas spaceru po terenie tego urokliwego parku Wasi podopieczni odwiedzą także Bramę Krakowską i inne charakterystyczne ostańce skalne. Będzie to doskonała okazja do poznania bogactwa przyrody oraz historii tego unikalnego miejsca. Wieczorem na zmęczonych turystów czekać będzie pożywna obiadokolacja.

Drugiego dnia wycieczki przyjdzie czas na dawkę endorfin! Najpierw Wasi podopieczni spróbują swoich sił we wspinaczce skałkowej. Oczywiście wszystko pod okiem doświadczonego instruktora! Następnie, będą mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem słynną Jaskinię Głęboką znajdującą się 12,5 metra pod ziemią. Aktywnym atrakcjom nie będzie końca – zaraz po wyjściu z podziemi, młodzi sportowcy zagrają w grę terenową w malowniczych Podlesicach. Jest to doskonałe połączenie wysiłku umysłowego oraz fizycznego. Po aktywnym dniu czekać będzie na nich porządna obiadokolacja, a tuż po niej… kolejna porcja integrujących zabaw i gier na boisku szkolnym. Na sam koniec dnia, zmęczeni uczestnicy wycieczki zasiądą do relaksującego ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Ostatni dzień wycieczki szkolnej na Jurę oferuje wyjątkowe atrakcje, które zależą od wyboru Waszej grupy. Można zdecydować się na ekscytujący spływ kajakowy, który pozwoli uczestnikom podziwiać malownicze krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej z perspektywy wody. Spływ to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku oraz integracji wśród pięknych, naturalnych scenerii. Alternatywnie, grupa może wybrać wizytę w Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To fascynująca podróż w głąb ziemi, która pozwoli poznać historię górnictwa oraz techniki wydobycia srebra. Niezależnie od wyboru, będzie to niezapomniany dzień!

Dlaczego warto udać się na wycieczkę szkolną na Jurę?

Wycieczka szkolna na Jurę to doskonała okazja do połączenia nauki z zabawą. Wspaniałe krajobrazy, historyczne miejsca i różnorodne atrakcje sprawią, że młodzi podróżnicy będą mieli okazję spędzić czas w wartościowy sposób oraz poznać tajemnice Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To idealny wybór dla młodzieży, która łaknie przygód, a także dla nauczycieli, którzy pragną wzbogacić lekcje o nowe doświadczenia i wspólne przeżycia.

Zarezerwuj już dziś!

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.665

Oferty na 2025 r- zapraszamy do kontaktu z biurem. Cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.

Cena zawiera

  • 2 x nocleg w pokojach 2,6-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie, 6 posiłków: 2 x śniadanie, 2 x obiad/obiadokolacja,1 x ognisko z kiełbaskami
  • zajęcia programowe
  • transport autokarem,
  • opieka pilota,
  • przewodnik,
  • obowiązkowa składka na TFG / TFP
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: