Gra „Tropiciele” w Łodzi – warsztaty – Kopalnia Soli w Kłodawie – Warsztaty średniowieczne
2-dniowa wycieczka szkolna do Łodzi to doskonała propozycja na wyjazd z klasą o każdej porze roku. Większość zajęć przeprowadzona jest we wnętrzach obiektów, co gwarantuje udaną realizację niezależnie od pogody! Mnóstwo zajęć programowych pozwoli uczniom poznać historię Łodzi a także jej okoliczne atrakcji. Krótki dojazd z Warszawy oraz innych miast.
1 i 2 dzień
Spacer z przewodnikiem po Księżym Młynie, gdzie “przeniesiemy” się do XIX wiecznej Łodzi. Zobaczymy m.in. pałace, fabryki, starą remizę strażacką, bajkowe pomniki oraz ciekawe i tajemnicze zakamarki osiedla robotniczego.
Gra „Tropiciele” – zwiedzanie z mapą i zadaniami (czas trwania ok. 2h). Podczas gry zabawimy się w detektywów. Pozostaniemy cały czas myślami w XIX wieku, by przez pryzmat zabytków i śladów historii rozszyfrować dzieje łódzkich fabrykantów i innych znanych Łodzian.
Warsztaty „Jak powstaje tkanina” – poznawanie procesu wytwarzania tkanin poparte demonstracjami m.in. tkaniem na ręcznym krosienku. Warsztat kończy własnoręczne wykańczanie fragmentu tkaniny.
lub
Warsztaty „Kuferek Poznańskiego” – zwiedzanie fabryki a następnie utrwalenie wiedzy na temat fabryki Poznańskiego oraz procesu powstawania tkanin poprzez rozwiązywanie zadań ukrytych w kuferkach. Uczestnicy poszukują odpowiedzi ukrytych na ekspozycji całego muzeum. Zadania maja formę uzupełniania map, schematów, krzyżówek itp.
Warsztaty filmowe „Tajemnice planu filmowego” – Jak powstaje film animowany? Podczas warsztatu każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę reżysera, scenarzysty, operatora… Grupa stworzy filmową historię, scenografię, a na końcu zrealizuje na profesjonalnym planie filmowym króciutki film animowany (w którym zagrają sami twórcy)
Podróż do wnętrza ziemi – kopalnia soli w Kłodawie. Zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych.
Warsztaty na zamku – „Średniowieczne rycerstwo”. Żywa lekcja historii o średniowiecznych obyczajach połączona z pokazem strojów z XIV i XV wieku. Dodatkowo zabawy plebejskie: nauka strzelania z łuku, narty wieloosobowe, machina rycerska, serso (dziewczynki), próba trzymania miecza (chłopcy), wędrówka na wieżę Zamku Królewskiego.
Inne propozycje:
Zoo safari w Borysewie
EC1 – planetarium oraz warsztaty
Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis | 50+4 | 40+3 | 30+2 |
---|---|---|---|
Cena: zł/os. | 410 | 470 | 550 |
Cennik dla wyjazdów do końca 2024. Oferty na 2025 r- zapraszamy do kontaktu z biurem. Cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.
Cena zawiera
- 1 x nocleg
- wyżywienie
- transport autokarem
- opieka pilota i przewodnika
- składki TFG+TFP
- podatek vat
Dodatkowo płatne
Bilety wstępu