Flisak Park – pakiet zajęć aktywnych z animatorami – Skansen Podlaski

 Zielona szkoła na Podlasiu z bogatym pakietem zajęć. Cały dzień zajęć aktywnych z animatorami. Oprócz tego zajęcia poznawcze i warsztatowe. 

 

1 dzień

Zbiórka, wyjazd spod szkoły.

FlisakPark – rodzinny ogród edukacji i rozrywki. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem, Muzeum Narwi, multimedialna lekcja historyczna, dotycząca wojskowości i kultury staropolskiej,  prezentacje multimedialne. Oprócz tego dzieci mają okazję do zmierzenia staropolskich strojów.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie obiadokolacja.

 

2 dzień

Śniadanie.

Zajęcia sportowe z animatorami

Turniej integrujące  – wiele ciekawych konkurencji:  narty wieloosobowe, gąsienica, wyścig na 3 nogi, latający dywan, wodnik, skaczące rury…

Wyprawa po lodowe złoto – Zadanie na orientację. Mapa co to takiego?

Indianie na wesoło – W specjalnie przygotowanym zakątku uczestnicy wcielają się w małych Indian i małe Indianki. Mogą tu postrzelać z łuku i dmuchawki, a także własnoręcznie stworzyć indiańskie dekoracje

Obiad

Mini survival– wyznaczanie kierunków, metody rozpalania ognia, zdobywanie pożywienia.

Mały ratownik – Oswojenie dzieci z tematem pierwszej pomocy, zapoznanie z niebezpieczeństwami i telefonami alarmowymi, rozmowa z ratownikiem, opatrywanie ran bandażem.

Elementy wspinaczki – Podstawy wspinaczki, niskie mosty linowe, przejścia po linie metodą koala.

Kolacja

Quiz wiedzy w formie gry terenowej „Zdobywcy”

 

3 dzień

Śniadanie + suchy prowiant

Wizyta w Skansenie Podlaskim – wybór dwóch lekcji:

Jak to ze lnem było – w trakcie lekcji każdy może uczestniczyć w procesie czyszczenia lnu, a na koniec przysiąść do kołowrotka i spróbować samodzielnie uprząść lnianą nić.

Zioła w wiejskiej chacie – zapoznają się z historią uprawy ziół, ich suszeniem i przechowywaniem, uczą się je rozpoznawać używając zmysłów smaku, węchu i dotyku.  Spotkanie kończy degustacja herbatek ziołowych.

Zabawy naszych dziadków – uczestnicy sami biorą udział w zabawach ruchowych, poznają zapomniane już dziś dziecięce rozrywki, takie jak: ciuciubabka, złota kula, czy  „chodzi ptaszek po ulicy”. Ukoronowaniem zajęć jest własnoręczne wykonanie zabawki, którą dziecko zabiera ze sobą do domu.

Nie święci garnki lepią – Zajęcia przybliżają tajniki pracy garncarza. Pokaz toczenia naczyń na kole. Uczestnicy wykonują naczynia. Swoje prace zabierają do domu

Od ziarna do chleba – Podczas lekcji można posłuchać nie tylko o tradycyjnym wypieku chleba, ale też przesądach i wierzeniach z nim związanych, dowiedzieć się co to takiego podpłomyki i zobaczyć jak wygląda ich wypiek na piecu opalanym drewnem.

Tradycyjne zdobnictwo drewnianych domów na Podlasiu. Podczas zajęć dzieci poznają tradycję dekorowania budynków mieszkalnych drewnianymi detalami zdobniczymi stosowanymi na podlaskiej wsi. Można się dowiedzieć, jak wyglądał kiedyś warsztat wiejskiego cieśli, zobaczyć jakimi narzędziami posługiwał się rzemieślnik, poznać nazwy elementów budynku które zdobił, takich jak: okiennice, naroża, wiatrownice czy pazdury.  W części warsztatowej dzieci otrzymują papierową makietę zabytkowej chałupy do złożenia, dopasowują elementy zdobnicze. Całość zabierają ze sobą do domu.

Obiad

Powrót do Warszawy ok. godz. 17.00

Posiłki w cenie:

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.460499550
Cena zawiera

  • 2 x nocleg
  • 2 x śniadanie, 3 x obiad, 1 x kolacja, 1 x suchy prowiant
  • opieka pilota
  • pakiet zajęć z animatorami
  • transport
  • ubezpieczenie NNW

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: