Skansen w Tokarni – zamek w Chęcinach – park miniatur – osada średniowieczna – Bałtowski Park Jurajski

Wycieczka szkolna świętokrzyskie atrakcje to nasz hit dla najmłodszych turystów. Nie będzie czasu na nudę! Zabierz ze sobą dobry nastrój i w drogę. Czekają na Ciebie dinozaury i świętokrzyskie czarownice 😉

 

1 dzień:  

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Spacerkiem z przewodnikiem  po skansenie w Tokarni oraz udział w wybranej lekcji muzealnej np.

Dawne gry i zabawy – czy kawałkiem sznurka, drutu, kamykiem czy patykiem można się świetnie bawić? Na  tych   zajęciach   dzieci   nie   tylko  się o  tym  dowiedzą  ale  same  przekonają grając w dawne gry i zabawy.  Wyścigi w workach czy z jajkiem na łyżce, będą przeciągać linę, toczyć fajerki, zbijać grele (rodzaj kręgli) oraz skakać na skakance. Udowodnimy, że przy takiej formie zabaw na świeżym powietrzu nie sposób się nudzić.

Wejście na szczyt odrestaurowanych ruin zamku w Chęcinach, z wieży zamkowej rozpościera się piękny widok na całą okolicę. Dowiemy się kim była Królowa Bona i dlaczego musiała uciekać z zamku.  Czy złoto, które chciała wywieźć nadal jest w okolicznej rzece? Tak, to na pewno złoto połyskuje na falach rzeki!

Zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas wolny za zajęcia na świeżym powietrzu.

 

2 dzień:  

Śniadanie.

Zwiedzanie Parku Miniatur Sabat Krajno . To idealne miejsce do nauki historii i geografii. Na ścieżce obejrzymy m.in. Bazylikę w Watykanie, Colosseum, Piramidę  Cheopsa, Wodospad Niagara, Wulkan Etna, Statuę  Wolności i wiele innych.

Obiad

Magia średniowiecza i świętokrzyskich tradycji w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, u stóp Świętego Krzyża! Spacer po osadzie z przewodnikiem oraz udział w warsztatach.

Dla dziewczynek –  Warsztaty zielarskie i średniowiecznych kulinariów: Zielarki Zielisława lub Różanna nauczą Was rozpoznawania ziół, opowiedzą o ich leczniczych i magicznych właściwościach zdradzając ludowe tajemnice przywoływania miłości, powodzenia i zdrowia. Nawarzą pachnących naparów o niezwykłych mocach. Średniowieczne kucharki Łyżanka lub Kielinka przygotują razem z Wami smakowite podpłomyki. Wypieczecie je  na gorącym palenisku i zjecie ze smakiem z dodatkiem aromatycznych ziół, słodkich miodów i powideł.

Dla chłopców – Warsztaty rymarsko-szewskie, bartnicze i kowalskie.  Podczas zwiedzania Osady odwiedzicie też warsztat Skóromira i Rymira, którzy nauczą was wykonywania sakiewek i butów z epoki. Rzemieślnicy opowiedzą Wam o swojej trudnej pracy rymarza, nauczą rozpoznawać rodzaje skór. W ich chiżynie przymierzysz też średniowieczne rękawice, buty, pasy i sakiewki. Bartnicy Miedzisław i Miodowid opowiedzą o podbieraniu miodu pszczołom w leśnych barciach. Kowale Ognisław i Ogniomir nauczą Was budowy z gliny pieca do przetapiania żelaza oraz podniecania ognia ogromnym miechem kowalskim.

 Quiz wiedzy w formie gry terenowej  „Zdobywcy świętokrzyskich tajemnic”

 Kolacja

 

3 dzień:  

Śniadanie + suchy prowiant.

Bałtowski Park Jurajski – Przejście ścieżką edukacyjną z przewodnikiem – Muzeum Jurajskie – Prehistoryczne oceanarium 3D.

Największą atrakcję będzie zapewne przejażdżka amerykańskim schoolbusem do Zwierzyńca Bałtowskiego i oglądanie zwierząt naprawdę z bliska – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari!

Powrót do Warszawy ok. godz. 17.00

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.375415460
Cena zawiera

  • 2 x nocleg
  • 2 x śniadanie , 2 x obiad, 1 kolacja , 1 x suchy prowiant,
  • opieka pilota oraz miejscowych przewodników,
  • transport autokarem,
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: