Łódź filmowa – wieczór gier – cały dzień zabawy w Park of Poland

Wycieczka do Łodzi dla liceum i starszych klas szkoły podstawowej. Poznamy miasto filmowe i fabryczne. Muzeum Kinematografii, łódzka filmówka. A na zakończenie wycieczki dzień pełen relaksu i zabawy w najlepszym i największym w Polsce aquaparku – Park of Poland.

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy, przejazd do Łodzi

Filmowym Szlakiem ( z przerwą na ul. Piotrkowskiej)

Zwiedzanie zaczniemy od Muzeum Kinematografii, które łączy w jednym miejscu tradycje Łodzi przemysłowej z filmową historią miasta. Jest to bowiem dawny pałac przemysłowca, Karola Scheiblera. Muzeum prezentuje w swoich wnętrzach zbiory plakatu, sprzętu filmowego, dzieje sztuki filmowej od samego początku powstania kina. Można tu także zobaczyć dekoracje filmowe, a także  przepiękne pałacowe wnętrza. Można przenieść się w świat marzeń dziecięcych, za sprawą wystawy poświęconej łódzkiej wytwórni filmów animowanych SE-MA-FOR.

Następnie powędrujemy na tereny Księżego Młyna, królestwa Scheiblera. Nasz spacer oprócz ciekawostek na temat fabrycznej Łodzi urozmaicać będą opowieści o filmowych tradycjach miasta, zwiedzimy łódzką filmówkę, wraz ze słynnymi schodami.

Kolejnym punktem na naszej trasie będzie dawny średniowieczny trakt, przecinający miasto na osi północ-południe, ulicę Piotrkowską, jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, wzdłuż której w XIX wieku rozwijało się miasteczko. Na łódzkiej Pietrynie, nie zabraknie wrażeń i atrakcji, łączy się tu bowiem wiele szlaków filmowy, bajkowy.  Koniecznie trzeba także odwiedzić na Piotrkowskiej Tuwima.  Naszą podróż po Łodzi zakończymy na terenie dawnego imperium  Poznańskiego, obecnie centrum Manufaktura.

Warsztaty – GRA EKONOMICZNA

Uczestnicy handlują, zarabiają, tworzą swoje przedsiębiorstwa, “przenoszą się w czasie“ do XIX w. Spróbują dorównać Izraelowi Poznańskiemu lub jego konkurentowi Karolowi Scheiblerowi. W grze wykorzystywane są specjalnie opracowane rekwizyty.

Zakwaterowanie oraz obiadokolacja

Wieczór gier –  kręgle, bilard itp.

 

2 dzień:

Śniadanie,  wyjazd  hotelu.

Cały dzień zabawy i relaksu w największym Parku Wodnym w Polsce – Park of Poland.

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.250270325
Cena zawiera

  • 1 x nocleg ,  pokoje 2-5-osobowe z łazienkami,
  • 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja,
  • transport autokarem,
  • opiekę pilota oraz przewodnika,
  • ubezpieczenie NNW AXA,
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • koszty realizacji programu – bilety wstępu.

Wyślij zapytanie: