Gra Tropiciele – warsztaty – Kopalnia Soli w Kłodawie – lekcja na zamku

Wycieczka dwudniowa do Łodzi to spełnienie marzeń o wycieczce pełnej atrakcji, bogatej w przystępną dla dzieci wiedzę  wzbogaconą o warsztaty i gry.

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy

Spacer z przewodnikiem po Księżym Młynie, gdzie “przeniesiemy” się do XIX wiecznej Łodzi.  Zobaczymy m.in. pałace, fabryki, starą remizę strażacką, bajkowe pomniki oraz ciekawe i tajemnicze zakamarki osiedla robotniczego .

Gra „Tropiciele” – zwiedzanie z mapą i zadaniami  (czas trwania ok. 2h). Podczas gry zabawimy się w detektywów. Pozostaniemy  cały czas myślami w  XIX wieku,  by przez pryzmat zabytków i  śladów historii  rozszyfrować dzieje łódzkich fabrykantów i innych znanych Łodzian.

Obiad.

Warsztaty  „Jak powstaje tkanina” –  poznawanie procesu wytwarzania tkanin poparte demonstracjami m.in. tkaniem na ręcznym krosienku. Warsztat kończy własnoręczne wykańczanie fragmentu tkaniny.

lub

Warsztaty „Kuferek Poznańskiego” – zwiedzanie fabryki a następnie utrwalenie wiedzy na temat fabryki Poznańskiego oraz procesu powstawania tkanin poprzez rozwiązywanie zadań ukrytych w kuferkach. Uczestnicy poszukują odpowiedzi  ukrytych na ekspozycji całego muzeum. Zadania maja formę uzupełniania map, schematów, krzyżówek itp.

Następnie

Warsztaty filmowe  „Tajemnice planu filmowego”  – Jak powstaje film animowany? Jak to się stało, że Miś Uszatek, Strażak Sam, czy lokomotywa Tom potrafią poruszać się na ekranie? Podczas warsztatu każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę reżysera, scenarzysty, operatora… Grupa stworzy filmową historię, scenografię, a na końcu zrealizuje na profesjonalnym planie filmowym króciutki film animowany (w którym zagrają sami twórcy)

Zakwaterowanie oraz kolacja

Quiz wiedzy

 

2 dzień:

Śniadanie, wyjazd.

Podróż do wnętrza ziemi – kopalnia soli w Kłodawie. Program zwiedzania obejmuje prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Następnie zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenia). Przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.

Obiad.

Warsztaty na zamku – „Średniowieczne rycerstwo”.  Żywa lekcja historii o średniowiecznych obyczajach połączona z pokazem strojów z XIV i XV wieku.   Dodatkowo zabawy plebejskie: nauka strzelania z łuku, narty wieloosobowe, machina rycerska, serso (dziewczynki), próba trzymania miecza (chłopcy), wędrówka na wieżę Zamku Królewskiego.

Powrót do Warszawy ok. 19.00

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.2753305355
Cena zawiera

  • 1 x nocleg ,  pokoje 2-5-osobowe z łazienkami,
  • 1 x śniadanie, 2 x obiad, 1 x kolacja
  • transport autokarem,
  • opiekę pilota oraz przewodnika,
  • ubezpieczenie NNW AXA,
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • koszty realizacji programu – bilety wstępu.

Wyślij zapytanie: