Toruńskie zagadki / Gra miejska – Żywe Muzeum Piernika

Wycieczka szkolna do Torunia jest jedną z najchętniej wybieranych wycieczek. Zwiedzanie z przewodnikiem urozmaicone jest grą terenową z zagadkami, która pomaga utrwalić zdobytą wiedzę. Żywe Muzeum Piernika już od kilku lat jest hitem nr 1 w Toruniu. Ze względu na dużą odległość od Warszawy zalecamy tą wycieczkę głównie dla  dzieci od klasy drugiej SP.

 

Program wycieczki szkolnej do Torunia

Zbiórka,  wyjazd z Warszawy, przejazd do Torunia (ok.3,5h)

Żywe Muzeum Piernika – Podczas wizyty w Muzeum w magiczny sposób przeniesiecie się do starej piernikarni. Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabędziecie historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed pięciuset lat. Uczestnicy aktywnie biorą udział w procesie powstawania pierników – własnoręcznie przesiewają mąkę i dodają przypraw. Zrobiony piernik zabierają na pamiątkę pobytu w Toruniu.

Przerwa na obiad (tradycyjny lub pizza / pierogi / naleśniki – do uzgodnienia)

Zwiedzanie  Torunia z zagadkami.

Zaczynamy od krótkiego zwiedzania Starego Miasta z przewodnikiem. Jest to ok. 1h spacer, w czasie którego grupa poznaje najważniejsze miejsca na mapie Starego Miasta. Uczestnicy oprócz ciekawych historii, poznają również topografię toruńskiej starówki. “Rozpoznanie” to ułatwi rozwiązywanie zadań w czasie gry.

Po godzinie zwiedzania, grupa udaje się do miejsca rozpoczęcia i zakończenia gry.  Przewodnik – moderator dzieli grupę na drużyny. Każda z drużyn otrzymuje kartę gry wraz  z planem Starego Miasta. Zadania do wykonania są bardzo zróżnicowane. Co ważne, wszystkie zadania związane są ściśle z Toruniem, z jego zabytkami, ciekawymi miejscami, czy znanymi osobami. Jest to doskonały sposób na aktywne poznanie Torunia i jego historii. Wszystkie zadania dostosowane są do wieku uczestników.

Czas na zakup toruńskich pierników

Powrót pod szkołę ok. godz. 20.30

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.85105132
Cena zawiera

  • przejazd autokarem,
  • opiekę pilota,
  • przewodnik  + gra w Toruniu, ,
  • ubezpieczenie NNW ,
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu
  • do wyboru obiad / pizza / naleśniki

Wyślij zapytanie: